روش صحیح نظافت دستگاه آسیاب قهوه:


ممکن است بعضی منابع و اشخاص نامعتبر و بدون دانش لازم، به شما توصیه کنند که تمیز کردن دستگاه آسیاب قهوه را به جای قرص‌های مخصوص نظافت آسیاب، با برنج انجام دهید! استفاده از برنج و یا هر گونه غلات و حبوبات در دستگاه‌های آسیاب قهوه صدمات بسیار جدی و جبران ناپذیری را به تیغه‌ها و موتور دستگاه آسیاب قهوه شما وارد می‌کند. لطفا از استفاده از پودرها و قرص‌های مخصوص نظافت دستگاه اسپرسوساز و دستگاه آسیاب قهوه به شدت پرهیز کنید. روش صحیح نظافت دستگاه آسیاب قهوه با استفاده از قرص‌های نظافت کفتو در ادامه گفته می‌شود.
 
1-      ابتدا مخرن قهوه (Hopper) را جدا نموده، باقیمانده دانه‌های قهوه باقی مانده درون ورودی قهوه محفظه تیغه‌ها را آسیاب کرده و یا با یک جاروبرقی آنرا خارج نمایید تا دانه قهوه درون ورودی قهوه باقی نماند.
 
2-      با دستمالی نم‌دار به خوبی درون مخزن قهوه را تمیز نمایید.
 
3-      با استفاده از یک برس زبر،  پودر قهوه به جا مانده بر روی ورودی قهوه محفظه تیغه‌ها را تمیز نمایید . مجددا مخزن را روی آسیاب نصب کنید.
 
4-      درب قوطی قرص شستشوی آسیاب (Grinder Clean) را از قرص پر نمایید و آنرا درون مخزن قهوه بریزید.
 
5-      آسیاب را روشن کنید تا قرص‌ها آسیاب شده، روغن‌های قهوه و پودر قهوه مانده بین تیغه‌ها زدوده شده و از آسیاب خارج گردد.
 
6-      مقدار کمی قهوه درون مخزن بریزید و آسیاب کنید تا باقیمانده قرص شستشو از بین تیغه‌ها خارج گردد، این قهوه آسیاب شده را دور بریزید. )قرص شستشوی آسیاب کفتو سمی نیست و مشکلی برای سلامت انسان ایجاد نمی‌کند، با این حال به دلیل طعم قرص شستشو، توصیه می‌شود از اولین قهوه بعد از نظافت، استفاده نشود)
 
 

 

 

    کلیه قیمت ها بدلیل نوسانات نرخ ارز بی اعتبار هستند لطفا با بخش فروش هماهنگ مکایید

    ×